Aqua aerobik

Prowadzimy następujące zajęcia aqua aerobiku na basenie:

Aqua aerobik, ćwiczenia w basenie

AQUA AEROBIC

to zajęcia aerobiku w wodzie w rytm pobudzającej muzyki. To przede wszystkim świetna zabawa. By się cieszyć gimnastyką w wodzie nie trzeba umieć pływać. Wspaniała forma dla każdego, kto chce w szybki, przyjemny i wolny od potu, choć nie od wysiłku, sposób zredukować wagę, odprężyć się i odstresować. W czasie zajęć wykorzystywane są makarony, deski, piłki. Pierwsze ćwiczenia przy muzyce w wodzie realizowano pod koniec lat 80-tych w Stanach Zjednoczonych.

Aqua fit

to styl gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Jest to rodzaj ćwiczeń najkorzystniejszy dla osób nie uprawiających czynnie sportu, z nadwagą (w ciągu godziny spalanych jest około 500 kcal), osób starszych i mających problemy ze schorzeniami układu kostno-stawowego.

Siła wyporu wody sprawia, że ciało człowieka staje się lżejsze i łatwiej jest wykonywać ćwiczenia, a na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne, które wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej odciążając jednocześnie mięśnie potrzebne do utrzymania sylwetki w pionie oraz kręgosłup i stawy.

Aqua aerobik jest polecany jako forma usprawniania, dostępna dla wszystkich:

Aqua fitness, gimnastyka w wodzie

Zalety aquaaerobiku: