Vacu Fit

Urządzenia Vacu Fit służą do odchudzania i modelowania sylwetki. W ofercie posiadamy 3 urządzenia w Hotelu Silesian:

Rollen w Katowicach. Masaż i odchudzanie.

To zupełnie nowa forma masażu odchudzającego. Nowoczesna technologia wyszczupla, formuje sylwetkę, redukuje nadmiar skóry po dużej utracie wagi. Jest to zupełnie odmienna forma rehabilitacji.

Klienci którzy połączyli ćwiczenia w kapsułach Vacu Fit wraz z masażami Rollen zanotowali utratę wagi nawet do 25 kg.

Różnorodność urządzeń Rollen pozwala dostosować ofertę do Państwa potrzeb. Można masować i ujędrniać każdą część ciała. Dodatkowo można zastosować promieniowanie podczerwone co pogłębi efekt zabiegu.

Vacu fit bieżnia Katowice

Przeprowadzone badania wykazały, iż zastosowanie podciśnienia wewnątrz szczelnie zamkniętej kapsuły Vacu Fit rewelacyjnie wpływa na zwiększenie ukrwienia w dolnych partiach ciała, gdzie z reguły odkłada się największa ilość tkanki tłuszczowej. Zastosowane podciśnienie o odpowiedniej mocy przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej podczas mało forsujących ćwiczeń na bieżni.

Badania dowiodły, iż podczas 30 minutowego treningu na bieżni zamkniętej w kapsule Vacu Fit, przy średniej prędkości 4km/h oraz 10% kącie nachylenia, dochodzi do nawet 5 krotnego, większego spalania kalorii niż podczas tradycyjnego 1h treningu na bieżni.

Ponadto badania grupy 200 ćwiczących osób wykazały, znaczącą poprawę przemiany materii już po 10 zabiegach w urządzeniach Vacu Fit.

183 z 200 ćwiczących osób zauważyło poprawę kondycji skóry po 4 zabiegach. Przed rozpoczęciem serii 20 zabiegów dokonany został (grupa 200 osób) pomiar obwodu problematycznych części ciała (obwód pasa, bioder, ud, łydek oraz kostek). Porównanie wyników sprzed i po serii ćwiczeń udowodniło nadzwyczajną skuteczność w redukcji obwodu ciała. U 178 osób zanotowaliśmy utratę ponad 12 cm w obwodzie. Dalsze badania wykazały minimalne obciążenie stawów skokowych podczas ćwiczeń.

Badania na kolejnej grupie 200 osób w wieku 25-45 lat wykazały, iż podczas 30 minutowego treningu na stepperze eliptycznym zamkniętym w kapsule Vacu Fit, przy obciążeniu wynoszącym 65 jednostek dochodzi do 8-krotnie szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Porównanie pomiarów obwodu przed rozpoczęciem sesji z wynikami uzyskanymi po 15 treningach wykazało utratę obwodu ciała do nawet 16 cm. 194 z 200 poddanych badaniom osób zauważyło poprawę jędrności skóry już po 3 treningach na stepperze zamkniętym w kapsule Vacu Fit.

Jak wykazują wyniki przeprowadzonych badań spalanie kalorii podczas ćwiczeń w kapsule Vacu Fit jest kilkakrotnie wyższe niż podczas tradycyjnego treningu. Dzięki zwiększonej przemianie materii nie jest wymagane stosowanie drastycznych diet ograniczających ilość spożytych kalorii, powodujących złe samopoczucie psychiczne, osłabienie, czy brak koncentracji. Ocena zdrowia 200 badanych osób przed i po serii 20 zabiegów nie wykazała negatywnego wpływu ćwiczeń w podciśnieniu na zdrowie i samopoczucie osób ćwiczących.

Vacu fit stepper Katowice. Skuteczne odchudzanie

Promieniowanie podczerwone (infrared – IR) znajduje się w spektrum słonecznym i stanowi ono około 42%. Promieniowanie IR od wielu lat wykorzystywane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej. Pozytywny efekt IR został wielokrotnie udowodniony w wielu pracach badawczych między innymi przez amerykański urząd badawczy lotnictwa i astronautyki NASA. Obecnie medycyna ma na celu nie tylko leczyć schorzenia, ale i działać prewencyjnie na cały organizm, żeby zapobiec im. Efekt działania IR polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regeneracyjnych, które uruchamiają się pod ich wpływem.

Jak podczerwień działa na żywy organizm?

W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i nasila pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i prozdrowotne.

Zastosowanie w lecznictwie

Promienie podczerwone zaczęto wykorzystywać na szerszą skalę (najpierw do celów medycznych). Najbardziej znanym zastosowaniem jest między innymi leczenie bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstw kontuzji czy zwichnięć i zaburzeń krążenia w obrębie skóry. Z powodzeniem stosuje się promieniowanie podczerwone także w leczeniu wielu innych dolegliwości, np. bólów związanych z dyskopatią, po złamaniach, następstw zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, menstruacją. Wykorzystuje się również w celu łagodzenia kurczy i napięć mięśniowych, szoku pourazowego.

Z ich pomocą można leczyć takie schorzenia jak: niektóre choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, bóle głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo - naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno - elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

Podczerwień służy wyglądowi skóry

Podczerwień hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, a nawet je stymuluje sprawiając, że skóra na dłużej zachowuje elastyczność, witalność i młody wygląd. Długie fale podczerwone niwelują również szorstkość, pozostawiając skórę gładką i miękką.

Działanie promieni podczerwonych pomaga w uwolnieniu skóry od zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Rezultat jest taki, że organizm łatwiej przyswaja tlen, poprawia się ukrwienie i kolor skory. Z wykorzystaniem ciepła podczerwieni możliwe jest otworzenie porów skóry, które nie funkcjonowały przez całe lata np. zatykane kosmetykami.

Podczerwień jest unikalnym aktywatorem metabolizmu komórkowego, który opóźnia procesy starzenia stymulując mechanizmy odnowy komórkowej i wzmacniając dotlenienie komórek. Dzięki wprowadzeniu tym sposobem w mikrostruktury skóry zapasu odżywczych składników drobne zmarszczki i nierówności ulęgają spłyceniu. Efekty widać gołym okiem: mniej zmarszczek, jędrniejsza i lepiej nawilżona skóra oraz promienna cera.

Terapia podczerwienią pomaga w leczeniu trądziku, łuszczycy, łupieżu, oparzeń i wszelkich pourazowych zmian skóry lub zranień. Blizny świeże i zastarzałe, nawet bliznowce, mogą być stopniowo zmiękczone. Oparzenia i inne rany, w tym cięte, goją się ze znacznie zredukowanym bliznowaceniem. Terapia podczerwienią jest stosowana na oddziałach oparzeniowych.

Vacu fit stepper, na podczerwień

Co podczerwień robi dla sylwetki?

Efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie organizmu niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się tak zwanej „skorki pomarańczowej”. Ze względu na zdwojoną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączona z 10 - krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia podczerwienią jest znacznie bardziej skuteczna, niż jakakolwiek konwencjonalna metoda.

Korzystanie z podczerwieni działa pro zdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Odchudzające działanie podczerwieni polega na tym, że ciepło wnika w głąb ciała od 4 do 6 cm i rozgrzewa organizm. Ciepło to, dzięki krwiobiegowi oraz krążeniu limfy, dociera także do głębiej położonych regionów ciała oraz do organów wewnętrznych.

Działanie fal podczerwonych powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny.

Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna.

Terapia podczerwienią – trening bez wysiłku

Promienie IR wprowadzają do organizmu znaczną dawkę energii. Naczynia krwionośne ulęgają rozszerzeniu, ciśnienie krwi jest zdynamizowane, procesy metaboliczne w tkankach zachodzą szybciej, mięśnie, ścięgna i nerwy są lepiej odżywione.

Terapia podczerwienią pozwala w dość krótkim czasie pozbyć się kwasu mlekowego, który kumuluje się w mięśniach podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Mięśnie stają się elastyczniejsze, znika ból i usztywnienie czyli popularne „zakwasy”. A wiadomo, tzw. zakwaszenie mięśni jest zmorą każdego, kto ćwiczy.

Promieniowanie podczerwonego można stosować nie tylko do przyspieszenia regeneracji organizmu i leczenia urazów, ale także w procesie przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego. Podczerwień jest doskonałym rozwiązaniem dla utrzymania sprawności sercowo - naczyniowej, kiedy osoba aktywna jest zmuszona unikać wysiłku, np. z powodu niesprzyjającej pogody lub kontuzji. Ponadto, stosowanie podczerwieni jest znakomitą rozgrzewką przed rozciąganiem lub rozpoczęciem intensywnej aktywności fizycznej.

Dzięki ciepłu podczerwieni organizm jest wstępnie rozgrzany do jazdy na nartach, biegu w niskiej temperaturze, itp. Badania wskazują, że rozciąganie po 40-minutowej sesji podczerwieni powinno wytworzyć stały wzrost giętkości. Nawet jedna 20-minutowa sesja może spowodować tymczasowy wzrost elastyczności do 10%. Udowodniono, że terapia podczerwienią przyspiesza obieg krwi, zwiększa się przy tym ilość hemoglobiny erytrocytów, które dotleniają nasze ciało, leukocytów, a to z kolei uodparnia organizm, chroni przed przeziębieniem, pozwala na codzienne uprawianie sportu bez względu na warunki pogodowe.

Dzięki poprawie przemiany materii podczas terapii IR, do każdej komórki naszego organizmu są dostarczane niezbędne dla jej funkcjonowania tlen i substancje odżywcze, a to z kolei przyspiesza gojenie się ran, urazów, kontuzji, siniaków, efektywnie usuwa bóle stawów i mięśni oraz skurcze, redukując czas rehabilitacji po zawodach. Pod tym względem terapia podczerwienią może stać się nieodłączną częścią każdego fitness klubu. Niektóre drużyny piłki nożnej korzystają z terapii podczerwienią przed meczem, by rozgrzać mięśnie oraz po meczu w celach przyspieszenia procesów regeneracji organizmu.

Efekt biernego treningu naczyń wieńcowych

Wiele osób uprawiających biegi czyni to w celu stymulacji układu krążenia i naczyń wieńcowych, a nie tylko w celu kształtowania mięśni np. łydek. Ciepło promieniowanie podczerwone spełnia te same wymogi, a skutek jest równie efektywny. Podczas każdej sesji podczerwieni, występowało znaczne obniżenie ciśnienia krwi, oporu wyrzutowego serca i całkowitego oporu obwodowego u wszystkich pacjentów.

U pacjentów podczas każdej sesji wystąpił także wzrost częstości akcji serca, pojemności wyrzutowej serca, wydajności serca i frakcji wyrzutowych. Naukowcy uważają te trzy ostatnie efekty za dowód, że stymulacja serca podczas wywoływanej podczerwienią hipertermii jest dobrze zrównoważona, podczas gdy spis efektów wykazuje wyraźnie szczegóły zmian w krążeniu w najmniejszych naczyniach, prowadzących do pożądanego wyniku, t.j. obniżenia ciśnienia krwi.

Badania prowadzone przez NASA wykazały, że stymulacja przy pomocy promieni podczerwonych jest idealną metodą utrzymania na stałym poziomie i w dobrej kondycji naczyń wieńcowych u amerykańskich astronautów podczas długich podróży kosmicznych

Vacu fit Katowice odchudzanie na stepperze

Ciepło podczerwieni stymuluje przepływ krwi

Podczerwienią można również pozytywnie wpłynąć na system ukrwienia oraz na przemianę materii. Substancje wywołujące ból oraz zapalenia mogą zostać wcześniej usunięte z organizmu. Ogrzewanie jednego obszaru ciała wytwarza odruchowe rozszerzenie naczyń w odległych obszarach ciała, nawet w przypadku braku zmiany w temperaturze głębokiej ciała; t.j. ogrzewając jedną kończynę, również w drugiej obserwuje się rozszerzenie naczyń; na przykład ogrzewając przedramię również w obu kończynach dolnych rozszerzą się naczynia; ogrzewanie przodu tułowia spowoduje także rozszerzenie się naczyń w dłoniach.

Ogrzewanie mięśni wytwarza zwiększony poziom przepływu krwi, podobny do tego, jaki powstaje podczas ćwiczeń. Wzrost temperatury powoduje zwiększony przepływ krwi i rozszerzenie naczyń włosowatych, tętniczek i żył, prawdopodobnie w wyniku bezpośredniego działania na ich mięśni gładkie. Uwolnienie bradykininy, uwolnionej w wyniku działania gruczołów potowych, również powoduje zwiększony przepływ krwi i rozszerzenie naczyń.

Hipertermia całego ciała, z wynikowym wzrostem temperatury wnętrza ciała, dalej wywołuje rozszerzenie naczyń poprzez wywoływany przez podwzgórze spadek napięcia współczulnego przy zespoleniu tętniczo - żylnym. Rozszerzenie naczyń jest także wywoływane przez odruchy, które zmieniają równowagę naczynioruchową. Poprawa cyrkulacji krwi powoduje lepsze jej zaopatrzenie w tlen, co z kolei jest dobroczynnym ćwiczeniem dla serca i naczyń krwionośnych.

PRZECIWWSKAZANIA

 • nowotwory , zmiany zaliczane po stanów pre nowotworowych
 • choroby skóry o przebiegu ropnym, z owrzodzeniami
 • padaczka i stany psychotyczne
 • ostre stany gorączkowe
 • skłonność do krwawień
 • schorzenia przewlekłe tj. gruźlica, choroby nerek, wątroby oraz niedokrwistość
 • ostre i przewlekłe choroby zakaźne oraz stwierdzone ich nosicielstwo
 • ciąża powikłana zatruciem ciążowym lub niedokrwistością
 • zaburzenia wydzielania wewnętrznego, takie jak nadczynności tarczycy, obrzęki oraz niewydolność kory nadnerczy
 • choroby układu krążenia, w tym stabilna i niestabilna choroba wieńcowa, stany po przebytym zawale mięśnia sercowego, stany po wylewach krwawych, uogólniona miażdżyca, zarostowe schorzenia naczyń krwionośnych oraz zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność krążenia
 • jaskra