Blog

Czy aqua aerobik jest odpowiedni dla mnie?

Czy AQUA AEROBIK jest dla mnie odpowiedni?

Jak pewnie zauważyliście naszą domeną od początku istnienia klubu jest aqua aerobik. Oj tak, prowadzimy zajęcia od 2003r.! Jesteśmy więc specjalistami w dziedzinie. Nic dziwnego zatem, że wypuściliśmy w świat kilkunastu dobrze wyszkolonych i doświadczonych instruktorów aqua aerobiku. Pamiętacie na pewno Sebastiana, Kasię, Sandrę, Anię czy Rafała? Nie wspominając o pozostałych osobach, których nie sposób wymienić wszystkich z imienia. Z resztą nie o nich dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć.

Porady - czy aqua jest dla mnie?

Często pytacie nas czy aqua aerobik jest dla Was, czy możecie na niego chodzić? Odpowiedź brzmi: TAK! Jeśli nie macie przeciwwskazań medycznych oczywiście. A więc tak: osoby starsze, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, nastolatki, osoby z problemami ze stawami czy z kręgosłupem. Dosłownie, każdy. Każdy z Was może uczestniczyć w zajęciach.

Aerobik wodny jest idealną wersją treningów, podczas których wzmacnia się mięśnie, spala kalorie a nie obciąża stawów i kręgosłupa. W przeciwieństwie do ‘suchych’ ćwiczeń, tutaj nie poczujesz się spocona/y. Nie będziemy Was okłamywać, że się nie zmęczycie. Nie ma takiej opcji, żeby ćwicząc się nie zmęczyć, poza tym na zajęciach u naszych instruktorów np. Patryka czy Magdy, na pewno poczujecie zmęczenie a hasło: szybciej, szybciej, mocniej, mocniej będzie Wam się śniło po nocach ale właśnie o to chodzi – chodzi o to by trening w wodzie był efektywny, ale nieobciążający.

Nie martw się, że nie dasz sobie rady. Jest wiele odmian aqua aerobiku, które znajdziesz także u nas. Poza ćwiczeniami, będziesz się też dobrze bawić, tutaj nikt nikogo nie ocenia, można wręcz zawrzeć nowe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w przyjaźń a nasi instruktorzy na pewno sprawią, że będziesz się śmiać i ćwiczyć jednocześnie.

Wracając do rodzajów zajęć. W naszej ofercie znajdziesz makarony (ćwiczenia z długimi i z krótkimi piankowymi makaronami jako obciążnikami), brzuchy (trening nastawiony na wzmocnienie mięśni brzucha), pasy (trening dla zaawansowanych w pasach wypornościowych). Na specjalne okazje np. maratony prowadzimy aqua dance (zajęcia w rytmach latynoamerykańskich), aqua kickboxing (boksowanie i wykopy) czy aqua running (wodne bieganie).

Jeśli więc zastanawiasz się, czy aqua jest dla Ciebie to odpowiedź już znasz. Teraz wstań z kanapy, spakuj torbę na basen i dalej na zajęcia. Pamiętaj – każdy ruch wytwarza endorfiny, a więc poczujesz się szcześliwsza/y.