Blog

W jakim wieku zacząć uczyć się pływać?

Pływanie - tak czy nie ?

Pływanie, czyli umiejętność bez której ciężko żyć. Rowerek wodny, żaglówka, basen, morze, jezioro – wszędzie musimy umieć pływać. Nikt z nas nie chce spędzić wymarzonego urlopu zanurzając w basenie tylko i wyłącznie paluszki u stóp choć niektórzy mają predyspozycje do spędzania całego czasu na udawaniu syren basenowych… Lecz my tu nie o tym, my chcemy Was przekonać do nauki pływania niezależnie od tego ile macie lat.

Nauka pływania - w jakim wieku zacząć?

Oczywistą oczywistością jest fakt, że najłatwiej zaczynają pływać niemowlaki. Każdy z nas właściwie rodzi się z umiejętnością pływania, która niestety niepodtrzymywana zanika ok. 7 miesiąca życia.

Jeśli nie mieliście tyle szczęścia by zabrać niemowlę na basen, to zapiszcie swoje dziecko na naukę pływania. Trzylatek może jest jeszcze za mały by zacząć pływać czysto technicznie, ale pierwsze kroki na basenie w zakresie oswajania się z wodą będą dla niego idealne. Dziecko od 4 lat może już spokojnie uczestniczyć w typowej nauce pływania. Tutaj macie do wyboru zajęcia zarówno grupowe, jak i indywidualne. Zapytacie, które lepsze? To zależy od dziecka. Nie każde jest w stanie się skupić w grupie rówieśników i tutaj lepszy efekt przyniosą nauki indywidualne (czyli sam na sam z instruktorem), natomiast są dzieciaczki, które potrzebują ducha rywalizacji i muszą mieć kontakt z innymi dziećmi na lekcji. Ważne, by dziecko miało frajdę z lekcji. Pamiętajcie, by dziecka nie zmuszać do zajęć. Musi przyjść to samo, a im wcześniej tym lepiej.

Z wiekiem rodzi się w nas strach przed wodą, a bo za głęboka, a bo nie umiem oddychać, a bo włosy mokre, a bo oczy szczypią i wiele wiele innych. To wszystko to nie problemy, tylko wymyślone przez nas powody by nie spróbować. A to błąd, potem tego możecie żałować, bo żałuje się zawsze tylko tych rzeczy, których się nie zrobiło…

Nauka pływania u osoby dorosłej jest trudniejsza, ale tylko dla niej samej. Nie jest to rzecz niemożliwa. Nasi instruktorzy pracowali już z osobami, które dawno temu skończyły 70 lat i dopiero teraz zaczęły uczyć się pływać. I co? I się nauczyły. Jeśli więc do tej pory nikt Cię tego nie nauczył albo masz słabą technikę, zapisz się na lekcje indywidualne. Nie będziesz żałować, już my tego dopilnujemy.

Podsumowując odpowiadamy na zadane przez nas pytanie: pływanie, tak czy nie? TAK, TAK, TAK! A jeśli nauka pływania to tylko z nami, dla nas nic nie jest przeszkodą! Zapraszamy!