Blog

Odchudzanie – kłody pod nogi

Jak ominąć pułapki podczas odchudzania?

Zdecydowałaś się już na zdrowe odchudzanie ze specjalistą u boku. Na co powinnaś zwrócić uwagę i czego się wystrzegać oraz jak sobie z tym poradzić?

Po pierwsze: lodówka i zakupy. Otwórz lodówkę i zobacz, jakich rzeczy z niej nie będziesz mogła jeść. Podobnie zrób z szafkami, w których trzymasz produkty spożywcze. Wyjmij je wszystkie, zapakuj do kartonu lub reklamówki i oddaj biednym w Twojej okolicy. Następnie usiądź z kartką i długopisem w ręku, zastanów się na spokojnie, co musisz kupić, spisz to i idź z tą właśnie kartką na zakupy do sklepu. Nie kupuj nic, czego nie masz na kartce. Jeśli się boisz, że skusisz się na słodkości w kolejce do kasy, przed wyjściem do sklepu zjedz coś lekkiego, np.: jabłko albo banana.

Dietetyka - jak pokonać przeciwności losu podczas odchudzania?

Po drugie: spotkania towarzyskie. Na imprezach czy spotkaniach, zarówno rodzinnych jak i ze znajomymi czy przyjaciółmi, będziesz kuszona wspaniałymi potrawami, będą Ci pachnieć i możesz być bardzo blisko zgrzeszenia. Co wtedy robić? Na spotkania, na które jesteś zaproszona, możesz zabrać ze sobą sałatkę albo ciasto zgodne z założeniami diety. Nie tylko będziesz miała coś zdrowego do zjedzenia, ale zapunktujesz u gospodarzy. Natomiast, gdy sama organizujesz takie party, zrób całe menu dietetyczne. Uwierz, że dopóki nie powiesz, że jest to wersja odchudzona, nikt się nie połapie. Pamiętaj wtedy tylko o umiarkowaniu w jedzeniu.

Po trzecie: stres. Obecnie sytuacje stresowe towarzyszą nam, na co dzień. To jak umiemy sobie z nimi radzić zależy przede wszystkim od nas. Nie musisz od razu zajadać problemów, wtedy nie tylko ich nie rozwiążesz, ale dodatkowo załapiesz niepotrzebne kalorie. Postaraj się inaczej radzić sobie z trudnościami. O technikach radzenia sobie ze stresem już pisaliśmy, więc nie będziemy powtarzać się w temacie.