Blog

Dieta, ale dlaczego?

Decyzja o przejściu na dietę nie może być podjęta impulsywnie, spontanicznie. Decyzję taką musimy podjąć z pełną świadomością, bowiem dieta będzie wiązała się ze zmianami w naszym życiu, czasami będą to zmiany drobne a czasami wręcz kolosalne. Musimy pamiętać, że dieta to pierwszy krok do nowego JA.

Dieta to zmiana naszego życia na zdrowsze. Decyzja o przejściu na dietę to pierwszy krok do walki o samego siebie, o swoje zdrowie, o wygląd fizyczny oraz samopoczucie psychiczne.

Dietetyka - jak zacząć się odchudzać?

A więc… zadajmy sobie pytanie, dlaczego chcemy przejść na dietę? Co jest powodem naszej decyzji? Czy walczymy ze zbędnymi kilogramami już od paru ładnych lat, czy będzie to nasza pierwsza próba? A co najważniejsze, czy robimy to dla siebie, czyli chcemy zmienić coś dla siebie i poczuć się lepiej w swojej skórze, czy też robimy to dla otoczenia (rodziców, partnera, dzieci, znajomych)?

Pamiętaj, że to właśnie Ty musisz chcieć tego kroku. Jeżeli nie będzie to wynikało od Ciebie to nic z tego nie wyjdzie. Stracisz nie potrzebnie nerwy i resztki zdrowia, wpędzisz siebie w poczucie winy i będziesz oskarżać najbliższych o próby zmienienia Ciebie w kogoś, kim nie jesteś.

Dlatego zastanów się, czy jesteś pewny, że chcesz zmian w swoim życiu, dlaczego ich chcesz? Jak już znasz odpowiedzi na powyższe pytania, weź notes i długopis, i zapisz je. Będziesz mogła do nich wrócić w trakcie odchudzania.

Gdy już jesteś przekonany/a o swojej dietetycznej decyzji, to umów się na wizytę u dietetyka – nie organizuj sobie tego sam/a. Zapraszamy do skorzystania z porady w naszym klubie – razem staniemy w walce z Twoimi nadprogramowymi kilogramami a dzięki Tobie – ją wygramy!