Blog

Sauna infrared - jak to działa?

Jak działa sauna na podczerwień?

Sauna na podczerwień to sauna bez pary i z niższą temperaturą powietrza 40-60 st. C, gdzie zamiast tradycyjnych pieców o temperaturze około 100 st C, wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni.

Badania medyczne wykazały niezwykłe rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego. Promienie podczerwone to po prostu promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało.

Sauna infrared odchudzanie, podczerwień

Sauna na podczerwień jest doskonałym substytutem sauny tradycyjnej. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra.

System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Szybszy powrót do zdrowia, lepsze krążenie krwi, zdrowa skóra, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna sauna na podczerwień może zapewnić to przy znacznie niższym koszcie niż inne metody.

Najlepsze takie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu najlepiej raz czy dwa razy w tygodniu. Regularne wizyty w takiej saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitisu.

Cellulitis to podobna do żelu substancja składająca się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokująca się w fałdach pod skórą. Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych „śmieci” z organizmu.