Blog

Fit babcia / fit dziadek?

Aktywny senior

Czy wg Was znak zapytania w tytule tego artykułu jest słuszny? Czy w naszym społeczeństwie dalej fit senior wyklucza się nawzajem? A może nadszedł już ten moment, że jest to naturalne? Zanim przeczytacie poniższy tekst, zastanówcie się przez chwilę nad swoimi dziadkami, rodzicami i sobą. Jak chcielibyście spędzić jesień swojego życia? A teraz dwie rzeczywistości. Jedna, niestety dalej przeważająca. Babcia/dziadek schorowani, z nadwagą lub nawet otyli chodzący od lekarza do lekarza, siedzą przed telewizorem i narzekają na wszystko dookoła. Ich samopoczucie jest co raz gorsze. Połykają co raz więcej leków. Boli ich kręgosłup, stawy, nogi odmawiają posłuszeństwa. Wyniki morfologii nie zachwycają. Ciężko im zrobić zakupy nie mówiąc już o zabawie z wnukami na placu zabaw. Zmiana nawyków żywieniowych nie wchodzi w grę, ćwiczenia to wymysł a Wam wciskają schabowego na smalcu… Znacie skądś ten obrazek? I nie mówimy tu o prawdziwych seniorach, takich po 80., ale o ludziach w wieku 60-70 lat. Smutne, prawda?
Aktywny senior - zajęcia dla emerytów

Druga opcja, na szczęście widzimy ją co raz częściej, choć dalej za rzadko. Kobieta lub mężczyzna na oko ok. 60 może nawet mniej, biegający po parku, na siłowni z hantlami lub na aerobiku zagrzewająca do ćwiczeń samą instruktorkę. Szczupła sylwetka, wyraźnie zarysowane mięśnie, ale bez przesady. Zawstydzający lekarzy swoją sprawnością. Ciągle uśmiechnięci. Czas wolny spędzają z wnukami na rowerze lub wędrując po górach.

Która wersja przemawia do Was bardziej? Nam zdecydowanie bardziej podoba się ta druga. Jeśli Wam też to sprezentujcie swoim rodzicom, dziadkom, sąsiadom – karnet na zajęcia aktywny senior. Zajęcia obejmują ćwiczenia na siłowni, tzw. trening obwodowy na maszynach oraz aqua aerobik. Prowadzone przez doświadczonych instruktorów pozwalają na odzyskanie krop po kroku sprawności oraz radości życiowej. Nie czekaj, bo może być za późno. Kup karnet od razu!