Blog

Ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie

Ćwiczenia rehabilitacyjne i korekcyjnne na zdrowy kręgosłup i silne ciało"
#REHABILITACJA

Rehabilitacja w wodzie zwana także aqua rehabilitacją to doskonałe uzupełnienie planu fizjoterapeutycznego. Pomaga w leczeniu schorzeń ortopedycznych oraz kręgosłupa.

Więcej…

Rehabilitacja po covid-19

Rehabilitacja w powrocie do zdrowia po koronawirusie
#REHABILITACJA

Głównym celem leczenia fizjoterapeutycznego dla ozdrowieńców jest zapobieganie powikłaniom związanym z unieruchomieniem osoby z leczeniem zaburzeń oddechowych i czynnościowych oraz przywróceniem sprawności pacjentom do poziomu sprzed choroby.

Więcej…

Rehabilitacja w wodzie

Ćwiczenie rehabilitacyjne w wodzie
#REHABILITACJA

Rehabilitacja w wodzie pozytywnie wpływa na poprawę jakości życia u osób z dysfunkcją ruchową. Basen jest naturalnym środowiskiem do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki swoim właściwościom wpływa na rozluźnienie mięśni, a jednocześnie powoduje opór, który pozwala na wzmacnianie określonych grup mięśniowych przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach.

Więcej…

Hartowanie organizmu zimną wodą

Ćwiczenia aqua aerobik oraz pływanie w zimnej wodzie
#ODPORNOŚĆ #AQUAAEROBIK

Zimna woda na basenie w czasie ćwiczeń aqua aerobiku? Nie narzekaj, doznaj dodatkowe zalety zimnej wody!

Więcej…

Sauna infrared - jak to działa?

Sauna infrared odchudzanie, podczerwień
#SAUNARIUM

Sauna na podczerwień to sauna bez pary i z niższą temperaturą powietrza 40-60 st. C, gdzie zamiast tradycyjnych pieców o temperaturze około 100 st C, wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni.

Więcej…

Sauna sucha - wpływ na organizm

Saunarium z przestrzeganiem zasad poprawnego saunowania
#SAUNARIUM

Większość ludzi doświadcza przyjemnych odczuć po saunowaniu. Jak twierdzą lekarze, którzy zajmowali się badaniem tematu, najprawdopodobniej jest wynikiem nie tylko odczucia przyjemnego ciepła ale również efektu zwiększenia pulsu o 30 procent podczas pobytu w saunie.

Więcej…

Masaż

Masaż, odnowa biologiczna i rehabilitacja
#MASAŻ

Nie, dziękuję. To najczęściej słyszana odpowiedź przez naszych instruktorów od klientów. Jednak czy słuszna? Dlaczego tak wiele osób unika masażu? Strach czy przeświadczenie, że się go nie potrzebuje? My postaramy się Wam opowiedzieć, czym jest masaż, jaki ma na wpływ na ciało i umysł oraz przekonać Was, że warto skorzystać.

Więcej…

Jak saunować poprawnie?

Saunarium w Katowicach z kulturą saunowania
#SAUNARIUM

Ostatnio popularnym sposobem spędzania wolnego czasu jest saunowanie. Niestety bardzo mało saunowiczów wie jak poprawnie należy korzystać z sauny. Nie należy stawiać sobie pytania: czy iść na saunę? Podstawowym pytaniem powinno być jak saunować poprawnie i jak się do tego przygotować?

Więcej…

Aktywny senior

Fit Babcia - aktywny senior
#AKTYWNY_SENIOR

W sieci często można spotkać zdjęcia metamorfoz osób w wieku 20-30 lat. Widzimy na nich uśmiechnięte twarze po i smutne przed. Odstające brzuchy, obwisłe piersi, szerokie biodra itp. itd. a po kilku tygodniach niezwykła przemiana. Stało się to modne. Obserwujemy osoby młode i w średnim wieku jak wyglądają, co jedzą, gdzie ćwiczą a osoby starsze w tym temacie dla społeczeństwa nie istnieją.

Więcej…

Idą święta i sylwester

Zdrowe święta i sylwester w stylu fit
#MOTYWACJA

Oj tak. Wkrótce będą Święta a zaraz po nich sylwester i Nowy Rok. Dla każdego z nas oznacza to spotkania z rodziną przy suto zastawionym stole i chudszy portfel (każdy z nas wie dlaczego, więc nie będziemy się nad tym rozwodzić). Jednak dla osób na diecie jest to czas ogromnego stresu. No bo jak odmówić karpika, pierogów z kapustą i grzybami czy makówek? No po prostu się nie da. My mówimy, że się da i to wcale nie wymaga dużych nakładów energii.

Więcej…

Fit babcia / fit dziadek?

Aktywny senior - zajęcia dla emerytów
#AKTYWNY_SENIOR

Czy wg Was znak zapytania w tytule tego artykułu jest słuszny? Czy w naszym społeczeństwie dalej fit senior wyklucza się nawzajem? A może nadszedł już ten moment, że jest to naturalne? Zanim przeczytacie poniższy tekst, zastanówcie się przez chwilę nad swoimi dziadkami, rodzicami i sobą. Jak chcielibyście spędzić jesień swojego życia?

Więcej…

Aqua Aerobik

Aquaaerobik zajęcia w Katowicach
#AQUAAEROBIK

Aqua aerobik czy też aerobik wodny to zajęcia w wodzie polegające na wykonywaniu rozmaitych ćwiczeń. Zapytacie jakich znowu ćwiczeń? Przecież basen jest od pływania i taplania się a nie od ćwiczeń. Ano właśnie, nie tylko.

Więcej…

Wspomnienia instruktora

Wspomnienia instruktora pływania
#NAUKA_PŁYWANIA

Wszyscy znacie naszych instruktorów pływania, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak zostać instruktorem? A może marzycie o sportowej, pływackiej karierze dla swojego dziecka? Ile lat trzeba trenować, by zacząć wygrywać? O której trzeba wstać na trening? Jak szybko trzeba dorosnąć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście, tekście napisanym na bazie wspomnień z czasów dzieciństwa i okresu dojrzewania jednego z instruktorów.

Więcej…

Dziecko w wodzie - okiem rodzica

Nauka pływania dla dzieci
#NAUKA_PŁYWANIA

Tym razem jedna z mam naszego kursanta opowie o zajęciach dziecka w wodzie jej oczami.

Więcej…

Czy aquaerobik jest dla mnie?

Porady - czy aqua jest dla mnie?
#AQUAAEROBIK

Wytrwanie w diecie to bardzo trudne zadanie. Będą momenty załamania i chwile zwątpienia.

Więcej…

Kiedy zacząć uczyć się pływać?

Nauka pływania - w jakim wieku zacząć?
#NAUKA_PŁYWANIA

Pływanie, czyli umiejętność bez której ciężko żyć. Rowerek wodny, żaglówka, basen, morze, jezioro – wszędzie musimy umieć pływać. Nikt z nas nie chce spędzić wymarzonego urlopu zanurzając w basenie tylko i wyłącznie paluszki u stóp choć niektórzy mają predyspozycje do spędzania całego czasu na udawaniu syren basenowych…

Więcej…

Wsparcie podczas odchudzania

Odchudzanie - jak pokonać przeciwności w odchudzaniu
#DIETETYKA

Wytrwanie w diecie to bardzo trudne zadanie. Będą momenty załamania i chwile zwątpienia.

Więcej…

Wybór optymalnego treningu

Treningi - wybierz drogę odpowiednią dla Ciebie
#TRENING #ODCHUDZANIE

Wielu uważa, że same treningi wystarczą, aby pozbyć się oponki na brzuchu. Katują się na siłowniach, wykonują mordercze treningi albo spędzają kilka godzin dziennie na zajęciach aerobiku w klubach fitness. Niestety. Sam trening to nie wszystko.

Więcej…

Odchudzanie – kłody pod nogi

Dietetyka - jak pokonać przeciwności losu podczas odchudzania?
#DIETETYKA

Zdecydowałaś się już na zdrowe odchudzanie ze specjalistą u boku. Na co powinnaś zwrócić uwagę i czego się wystrzegać oraz jak sobie z tym poradzić?

Więcej…

Odchudzanie – wolno, czyli dobrze

Odchudzanie bez pośpiechu przynosi trwałe rezultaty
#DIETETYKA

Każda osoba na diecie, chce jak najszybciej widzieć efekty. Tymczasem na efekty, które długo się będą utrzymywać trzeba poczekać.

Więcej…

Dieta – tak, ale jaka?

Dietetyka - jak wybrać odpowiednią dietę
#DIETETYKA

W dzisiejszych czasach aż roi się od rozmaitych diet: włączasz telewizję, otwierasz czasopismo, przeglądasz strony internetowe – wszędzie proponują diety. Diety nie byle jakie. Skądże znowu. Dzięki nim możesz zrzucisz 5 kg tygodniowo, zejść o dwa rozmiary w miesiąc albo w 10 dni wyglądać jak gwiazda hollywoodzka.

Więcej…

Pływanie na zdrowie

Nauka pływania - pływanie a zdrowie
#PŁYWANIE

Pływanie jest jednym, jak nie jedynym sportem dla którego nie liczy się wiek, stan zdrowia czy kondycja fizyczna. Poznaj zalety pływania oraz jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

Więcej…

Nagrody, ale jakie?

Dietetyka - nagradzanie w odchudzaniu
#DIETETYKA

Wiemy już, czemu chcesz się odchudzać i jakie masz cele, teraz trzeba określić, co będzie Twoją nagrodą za ich osiągnięcie.

Więcej…

Cele w odchudzaniu

Dietetyka - wyznaczenie celów w odchudzaniu
#DIETETYKA

Już wiesz, dlaczego chcesz przejść na dietę, teraz zastanówmy się, jaki masz cel. Pamiętaj, że cel musi być realny i szczegółowy. Samo stwierdzenie: chcę schudnąć, nie jest prawidłowo sformułowanym celem.

Więcej…

Dieta, ale dlaczego?

Dietetyka - jak zacząć się odchudzać?
#DIETETYKA

Decyzja o przejściu na dietę nie może być podjęta impulsywnie, spontanicznie. Decyzję taką musimy podjąć z pełną świadomością, bowiem dieta będzie wiązała się ze zmianami w naszym życiu, czasami będą to zmiany drobne a czasami wręcz kolosalne.

Więcej…

Jak radzić sobie ze stresem?

Porady - jak sobie radzić ze stresem
#MOTYWACJA

W ostatnim poście omawialiśmy różne przyczyny głodu i obiecaliśmy Wam przedstawienie technik radzenia sobie ze stresem.

Więcej…

Czy to naprawdę głód?

Porady dietetyczne i skuteczne odchudzanie
#DIETETYKA

Wielu z Was przychodząc do nas na ćwiczenia czy też na konsultację dietetyczną mówi o odczuwaniu głodu przez większość dnia albo o jego całkowitym ignorowaniu. O ignorowaniu głodu i tego konsekwencjach opowiemy innym razem, dzisiaj chcemy się skupić na fakcie bycia głodnym przez większość czasu.

Więcej…

Aktywna w ciąży

Aktywna w ciązy
#ĆWICZENIE #CIĄŻA

Od momentu, gdy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży pewnie minęło już trochę czasu. Mniej lub więcej, teraz przyszedł moment, gdy pierwsze emocje mijają i zaczynają pojawiać się w Twojej głowie pytania. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Więcej…