Blog

Aqua aerobik

Aquaaerobik czy też aerobik wodny to zajęcia w wodzie polegające na wykonywaniu rozmaitych ćwiczeń. Zapytacie jakich znowu ćwiczeń? Przecież basen jest od pływania i taplania się a nie od ćwiczeń. Ano właśnie, nie tylko. W wodzie można przeprowadzić prawdziwy trening, zmęczyć się, spalić kalorie a nawet doprowadzić do mikrouszkodzeń mięśni (potocznie zwanych zakwasami).

Zajęcia w wodzie są właściwie dla każdego. Od osób młodych po starsze, od tych w pełni zdrowych po tych po kontuzjach, dla kobiet w ciąży, osób otyłych, początkujących czy zaawansowanych w trenowaniu. Wystarczy wybrać odpowiednie dla siebie zajęcia. Może tutaj opowiemy Wam o tych zajęciach, które możecie wybrać w naszym klubie?

Aquaaerobik zajęcia w Katowicach

Po pierwsze makarony, i nie mamy tu na myśli jedzenia, lecz długie pianki w postaci makaronów lub ich krótkie odpowiedniki. Zajęcia przeznaczone dla każdego, ogólnorozwojowe, intensywność jest dopasowywana do grupy.

Po drugie brzuchy. Oj tak, kto nie chce z nas mieć idealnego płaskiego brzucha? Każdy. To zajęcia z makaronami lecz nastawione na wzmocnienie mięśni brzucha. Raczej nie wskazane dla kobiet w ciąży.

Po trzecie pasy, czyli zajęcia dla zaawansowanych w pasach wypornościowych. Przypominające bardziej trening pływacki niż aerobik.

A teraz może jak wyglądają zajęcia aqua? Dokładnie tak jak wszystkie inne formy fitness. Zaczynamy od rozgrzewki, potem następuje część właściwa i na zakończenie stretching. Wszystko w rytm muzyki. Ćwiczenia pokazuje instruktor, który na brzegu wykonuje każdy ruch i pilnuje abyście nie oszukiwali 🙂 Z góry, z brzegu naprawdę wszystko widać, nawet pod wodą…

Aby Was zachęcić do tej formy aktywności wspomnimy jeszcze, iż w wodzie ciało staje się lżejsze, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń, gęstość wody powoduje, że spalamy zdecydowanie więcej kalorii niż na lądzie a dodatkowo woda gwarantuje nam masaż, który ujędrni nam ciało i pozbędzie się cellulitu.

Przekonani? To do zobaczenia na basenie.