Blog

Odchudzanie - wyznaczenie celu

Cele w odchudzaniu

Już wiesz, dlaczego chcesz przejść na dietę, teraz zastanówmy się, jaki masz cel. Pamiętaj, że cel musi być realny i szczegółowy. Samo stwierdzenie: chcę schudnąć, nie jest prawidłowo sformułowanym celem.

A zatem, pomyśl czy chcesz schudnąć przykładowo 10kg w 3 miesiące a może chcesz zmieścić się w ubrania w rozmiarze 38 do końca roku kalendarzowego bądź chcesz wejść w sukienkę z przed dwóch lat do końca wakacji?

Dietetyka - wyznaczenie celów w odchudzaniu

Nie stawiaj sobie celów, które będzie Ci trudno zrealizować albo takich, które tak naprawdę nie są Twoimi celami, np. mąż chce abyś wyglądała tak jak przed ślubem…

Dobrze przemyśl, do czego dążysz i zapisz to!

Zdarza się, że mamy wiele celów, które chcielibyśmy osiągnąć dzięki odchudzaniu. Nie zawsze jest to jeden cel, lecz kilka małych. I dobrze 🙂 Zapisz je wszystkie, zastanów się jak je rozplanować w czasie i działaj.

Czasami naszymi celami są sprawy niedotyczące bezpośrednio diety i odchudzania a takie, które możemy osiągnąć pośrednio dzięki zmianom naszych nawyków żywieniowych. Mamy tu na myśli sprawy typu: jak schudnę to zacznę wychodzić ze znajomymi na imprezy lub zmienię pracę albo dostanę awans.

Pamiętaj, że dieta nie ma na to wpływu. O takich kwestiach decydujesz Ty sama. Schudnięcie może a nie musi pomóc Ci podnieść samoocenę i pewność siebie i dzięki nim właśnie możesz dokonać zmian w swoim życiu. Nie łącz, zatem utraty kilogramów z sukcesami w życiu towarzyskim czy zawodowym itp.

Powodzenia!