Blog

Fit senior

Aktywny senior

W sieci często można spotkać zdjęcia metamorfoz osób w wieku 20-30 lat. Widzimy na nich uśmiechnięte twarze po i smutne przed. Odstające brzuchy, obwisłe piersi, szerokie biodra itp. itd. a po kilku tygodniach niezwykła przemiana. Stało się to modne. Obserwujemy osoby młode i w średnim wieku jak wyglądają, co jedzą, gdzie ćwiczą a osoby starsze w tym temacie dla społeczeństwa nie istnieją.

Co powiesz babci czy dziadkowi, który będzie chciał się poruszać? Idź na spacer. Jak jesteś członkiem klubu fitness, to może polecisz zajęcia dla seniorów lub jakiś łagodny aqua aerobik. Jednak czy ktokolwiek z Was pomyślał, że osoba starsza może wyglądać lepiej od Was? Ba, wyglądać na młodszą od Was?

Pewnie większość odpowie, że to nie możliwe. A jednak. Przeglądając ostatnio prasę w necie natrafiliśmy na artykuł o 68letniej kobiecie, która wygląda jak 30latka. Od prawie 30 lat nie je cukru, codziennie uprawia sport. Ma figurę niczym nasze czołowe fitneski. Oczywiście nie chcemy tu nikogo obrazić. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Artykuł dał nam do myślenia. Czy w naszym otoczeniu też jest ktoś taki? Nie ważne jakiej płci. Pierwsza myśl – Babcia!

Fit Babcia - aktywny senior

Nasze Panie z siłowni będą wiedzieć o kim mowa, reszcie przybliżymy sylwetkę Babci. Babcią nazywają ją wszyscy – rodzina, koleżanki, nasi instruktorzy oraz znajomi z zajęć. Babcia jest jedyna w swoim rodzaju. Babcia to żywe srebro. Biega 3 razy w tygodniu, uczestniczy w różnych zajęciach fitness również 3 razy w tygodniu. Bardzo często bierze udział w organizowanych miejskich biegach i zawsze zajmuje miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej. Warto wspomnieć, że Babcia zbliża się do 60tki. Jej kondycja jest niewyobrażalna. Ciężko za nią nadążyć nawet instruktorowi.

Babcia ma też niesamowite wyczucie stylu – idealnie łączy luźny styl miejski ze sportowym. Ciemna karnacja i blond fryzura w połączeniu z resztą robi z niej kobietę, za którą odwracają się wszyscy – mężczyźni z pożądania a kobiety z zazdrością. Jak widzicie nawet na naszym podwórku, tuż pod oknami można znaleźć fit seniora. Każdy może nim zostać, wystarczy tylko chcieć. Po co czekać w poczekalni u kolejnego lekarza, skoro można ćwicząc i zdrowo się odżywiając poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Jeszcze możecie zawstydzić swoje dzieci i wnuki.

Nie czekajcie i zgłoście się do nas!