Blog

Czy to naprawdę głód?

Czy to naprawdę głód?

Wielu z Was przychodząc do nas na ćwiczenia czy też na konsultację dietetyczną mówi o odczuwaniu głodu przez większość dnia albo o jego całkowitym ignorowaniu. O ignorowaniu głodu i tego konsekwencjach opowiemy innym razem, dzisiaj chcemy się skupić na fakcie bycia głodnym przez większość czasu.

Nasze pytanie brzmi – czy naprawdę jesteś głodny/głodna? A może masz potrzebę sięgnięcia po coś do zjedzenia aby zająć czymś ręce lub myśli? Zastanów się nad odpowiedzią na spokojnie, przeanalizuj swoje zachowanie, porę dnia kiedy odczuwasz głód, sytuację, w której sięgasz po coś do zjedzenia. To wszystko ma wpływ na to czy jesz. Owszem. Nie żartujemy. Nawet się nie spodziewasz, ile rzeczy ma wpływ na Twoje uczucie głodu.

Porady dietetyczne i skuteczne odchudzanie

Po pierwsze – jeśli to Twoja pora posiłku, to jak najbardziej powinnaś/powinieneś coś zjeść – oczywiście zakładamy tutaj, że masz wyznaczone stałe pory posiłków lub przynajmniej jesz w regularnych 3-4 godzinnych odstępach czasu. Jeśli o tej porze nie powinnaś odczuwać głodu, to idziemy dalej.

Po drugie – często nasz organizm pokazuje nam, że jest odwodniony właśnie przez głód. Zrób sobie coś do picia, wodę z cytryną, herbatę zieloną lub ziołową i wypij drobnymi łyczkami szklankę. Jeśli po 20-30 minutach dalej odczuwasz głód, to powinnaś coś zjeść. Może to być kilka marchewek, jabłko lub wafelek ryżowy. Nie sięgaj po słodycze ani różnego rodzaju chipsy.

Po trzecie – wielu z nas, tak – my też, zajadamy stres i problemy – sięgamy po przekąski i dania, które lubimy, które kojarzą nam się z pozytywnymi uczuciami – jeśli stwierdziliście, że właśnie o to chodzi w Waszym przypadku, to mamy dla Was dobrą wiadomość: jest mnóstwo sposobów na radzenie sobie ze stresem. Ty także znajdziesz swój sposób na niego. Oczywiście my Ci w tym pomożemy. Już w kolejnym poście znajdziesz kilka technik radzenia sobie ze stresem. A zatem do następnego postu.