Blog

Masaż

Masaż? Nie, dziękuję.

To najczęściej słyszana odpowiedź przez naszych instruktorów od klientów. Jednak czy słuszna? Dlaczego tak wiele osób unika masażu? Strach czy przeświadczenie, że się go nie potrzebuje? My postaramy się Wam opowiedzieć, czym jest masaż, jaki ma na wpływ na ciało i umysł oraz przekonać Was, że warto skorzystać.

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest owy masaż. Masażem nazywa się zabieg polegający na wykonywaniu określonych ruchów, w określonym tempie, o określonym nacisku przy wykorzystaniu olejku, masła do masażu, świecy itp. Masaż może być relaksacyjny (jedna z najdelikatniejszych form masażu, takie mizianie :), klasyczny (tutaj mocniej odczujesz pracę masażysty), hawajski (wykonywany głównie przedramieniem), odchudzający, sportowy, leczniczy itd. Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów. Jest ich po prostu za dużo. W gabinecie masażu na pewno spotkanie dwa pierwsze rodzaje. To po prostu podstawa. Każdy gabinet wprowadza też inne rodzaje, dopasowane do swojego profilu.

Masaż, odnowa biologiczna i rehabilitacja

Wybierając się na masaż, często sugerujecie się ceną. Błąd. Powinniście przede wszystkim sprawdzić uprawnienia osoby, która ma przeprowadzić zabieg. Cena przede wszystkim zależna jest od miejsca, w którym chcecie skorzystać z usługi masażu (prywatny gabinet, hotel, klub fitness, spa).

Jednak miejsce i rodzaj wybiera się już po podjęciu decyzji o pójściu na masaż. To już połowa sukcesu. Najtrudniej jest uświadomić sobie o potrzebie masażu. Co możemy zyskać? Otóż bardzo dużo. Masaż pobudza nasz organizm do wydzielania endorfin, dzięki którym czujemy się szczęśliwsi; pobudza metabolizm, głęboko relaksuje, odstresowuje. W dzisiejszych czasach wyścigu szczurów powinien być on zaliczany do potrzeb podstawowych każdego człowieka. Zabieg masażu raz w tygodniu może naprawdę zdziałać cuda, już nawet samo przyjście raz w miesiącu (wiadomo, że cena w tym przypadku odgrywa decydującą rolę) zdecydowanie poprawi jakość naszego życia.

A więc podsumowując, każdy potrzebuje masażu. Nie każdy sobie to uświadamia i nie każdy chce spróbować. My mówimy, nie bójcie się i stestujcie. Nic nie tracicie a możecie zyskać w najgorszym razie kilkadziesiąt minut przyjemności.

Zapraszamy do naszych gabinetów masaży!