Blog

Dieta – tak, ale jaka?

W dzisiejszych czasach aż roi się od rozmaitych diet: włączasz telewizję, otwierasz czasopismo, przeglądasz strony internetowe – wszędzie proponują diety. Diety nie byle jakie. Skądże znowu. Dzięki nim możesz zrzucisz 5 kg tygodniowo, zejść o dwa rozmiary w miesiąc albo w 10 dni wyglądać jak gwiazda hollywoodzka.

Tak, tak. Oczywiście. Możesz próbować. Może nawet uda Ci się osiągnąć obiecany efekt, ale co dalej. Jak to co? Wracasz do swoich nawyków żywieniowych a waga wraca na swoje dawne miejsce, czyli w górę. A jednak nie. Czekaj. Waga idzie dalej, i dalej, i dalej. Ups. Nie dość, że nie schudłaś to jeszcze przytyłaś.

Teraz pomyśl, dlaczego tak się dzieje. A więc to jest tak…

Dietetyka - jak wybrać odpowiednią dietę

Wszelkie diety cud oferują utratę nadprogramowych kilogramów poprzez bardzo mocne ograniczenie spożywanych kalorii. Jednak to tak nie działa. Jeśli jednego dnia jesz ‘normalnie’, czyli według swoich reguł, a dnia następnego ograniczasz się do czarnej kawy, marchewki i ryżu i ewentualnie liścia sałaty, to Twój organizm myśli, że dzieje się coś złego. I ma rację – głodzisz się.

Organizm może zareagować na taką sytuację, tylko w jeden sposób – kiedy już będzie po diecie, zaczyna wszystko magazynować, bo nie ma pojęcia, kiedy znowu nadejdą ciężkie dni. Jeśli magazynuje, to zamienia wszystko to, co mu dostarczasz w komórki tłuszczowe a co za tym idzie zaczynasz tyć.

Kończysz wyniszczającą dietę, zaczynasz jeść ‘normalnie’ i co się dzieje waga rośnie. Mamy efekt jo-jo. I tak z diety nic nie wyszło, denerwujesz się, szukasz kolejnej i tak w kółko. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to jest to najwyższy czas, aby zamiast super diet zastosować zdrowe odżywianie i zasięgnąć porady specjalisty, który Ci w tym całym trudnym procesie pomoże.

U nas znajdziesz nie tylko dietetyka, ale także trenerów, którzy zapewnią Ci odpowiednie wsparcie psychiczne i treningowe.

Zapraszamy!