Blog

Treningi – znajdź swoją drogę

Wielu uważa, że same treningi wystarczą, aby pozbyć się oponki na brzuchu. Katują się na siłowniach, wykonują mordercze treningi albo spędzają kilka godzin dziennie na zajęciach aerobiku w klubach fitness. Niestety. Sam trening to nie wszystko.

Należy go traktować, jako uzupełnienie diety. Dieta to podstawa. Dzięki niej osiągniemy 70% sukcesu, trening to pozostałe 30%. Zadasz pewnie pytanie, po co w takim razie się męczyć i wylewać siódme poty?

Dzięki ćwiczeniom fizycznym wzmocnisz swoje ciało, sylwetka nabierze kształtów, wysmukleje a co najważniejsze wypracujesz mięśnie, dzięki którym spalana jest tkanka tłuszczowa. Trening podkręca metabolizm i jeszcze przez jakiś czas po jego zakończeniu, organizm spala efektywniej. Same plusy. Ważne jednak, aby dobrać ćwiczenia do swoich możliwości.

Treningi - wybierz drogę odpowiednią dla Ciebie

Jeśli masz dużą nadwagę, nie rzucaj się od razu na zajęcia z piloxingu albo tabatę. Weź kostium, ręcznik i idź na aqua aerobik, spalisz do 500kcal na zajęciach a Twoje stawy będą bezpieczniejsze.

Jeśli nie lubisz ćwiczyć w grupie albo wstydzisz się swojego wyglądu, wybierz opcję ćwiczeń z trenerem personalnym. Możesz pracować z osobą, którą polubisz, która Cię wesprze w Twojej walce i nie zrobi krzywdy.

Inną opcją są marsze z kijkami do nordic walkingu. Opcja najtańsza, wymaga jedynie zakupu kijków. W każdym dobrym sklepie sportowym znajdziesz także obsługę, która pokaże Ci jak poprawnie z nimi chodzić. A więc, wstań z kanapy i się ruszaj.